Nádraží Vyšehrad má šanci na opravu. Památkáři chtějí záruky / metro.cz: 10. 12 2013

Chátrající budova bývalého nádraží Vyšehrad by se mohla dočkat opravy. Společnost Tip Estate získala územní rozhodnutí a nyní může žádat o stavební povolení.

V úterý vyrazí na obhlídku chátrající budovy zástupci investora, památkářů, stavebního úřadu a města. „Následně by měl investor žádat o stavební povolení a předložit harmonogram prací. Vydání územního rozhodnutí mu dává právní jistotu, na jejímž základě může začít s pracemi,“ řekl šéf institutu plánování a rozvoje Tomáš Ctibor.

Kdy by se mohlo začít stavět, není ještě jasné

Na základě výstupu z kontrolní prohlídky prý zaujme stanovisko i radnice Prahy 2, jejíž stavební odbor bude stavební povolení vydávat. Kdy by stavební povolení mohlo být vydáno nebo kdy by se mohlo začít stavět, není ještě jasné. Investor požádal o vydání závazného stanoviska k opravě i památkáře. „Chceme od firmy záruku, že nepostaví plánované dvě nové budovy v sousedství a historickou budovu nenechá dál chátrat,“ uvedl šéf magistrátních památkářů Jiří Skalický.

O rekonstrukci nádraží Vyšehrad se mluví již od roku 2002. Velikost novostaveb se nelíbila radnici Prahy 2, investor je tedy v projektu zmenšil, později ale údajně zase neměl na opravu peníze.

zdroj:  http://www.metro.cz/nadrazi-vysehrad-ma-sanci-na-opravu-pamatkari-chteji-zaruky-pqt-/praha.aspx?c=A131209_185944_co-se-deje_row